Hvaljen Isus i Marija!
Iako se dojmovi nisu baš slegli do kraja, vrijeme je da vam spomenemo naše Hodočašće u Švicarsku!🇨🇭
Ovo putovanje bilo je namjenjeno za one starije framaše, studente, maturante i treće razrede srednjih škola. Na samom putu za Švicarsku bilo nas je 50-ak, uz vodstvo našeg duhovnog asistenta fra Ivana Crnogorca i fra Džonija Dragića. Iako su bile prevelike gužve i duge vožnje, napokon smo stigli do Züricha, najvećeg grada Švicarske i glavnog svjetskog financijskog centra, u kojem živi naš dobro poznati fra Goran Azinović. S njim smo prepješačili po najistaknutijim dijelovima grada te smo imali druženje s framom Turicum, kojoj je fra Goran duhovni asistent. Naši su prijatelji pripremili kviz Općeg znanja te neizostavan dio – druženje uz pjesmu i ples. Kao završetak prvoga dana, posjetili smo i Gospino svetište u Einsiedelnu te, neizostavan dio, tvornicu čokolade Lindt. 🍫Tu smo večer upoznali i naše domaćine koji su nas primili u svoje domove. Drugi dan započeo je rano i to na rijeci Caumasee. Glavni vodič bio je naš fra Zlatko Ćorić koji nam je pokazao prirodne ljepote jezera i okolice. Također, taj smo dan slavili misu u glavnom gradu Vaduzu, u Lichtensteinu, te prošetali glavnom ulicom. Treći dan posjetili smo grad Chur, mjesto gdje živi fra Zlatko koji nam je pokazao kulturne znamenitosti grada. Kao glavni dio programa toga dana, bili smo u prirodnom okruženju s mladima iz Chura i framom Turicum. Za nas su pripremili roštilj, glazbu, ples i različite igre. Cijel dan proveden u prirodi, na suncu i ljepoti svega što mladi čovjek može zamisliti.
Svaki od ovih dana bio je poseban, ali zadnji dan našega boravka bio je i bit će nezaboravan. U nedjelju, koja je bila Majčin dan, slavili su i Prvu svetu pričest. Šestero malene dječice primilo je sakramenat Svete pričesti, uz misno slavlje našega fra Džonija. Također, naši su ministranti i dio glazbene sekcije animirali svetu misu. Neizostavan dio bilo je druženje velikoj dvorani, uz roštilj i zabavni program naših framaša. Sve su se obitelji i framaši okupili na jednome mjestu. I kako ne biti zahvalan na ovim danima sreće, odmora i ljubavi.
Želimo se zahvaliti svima koji su bili dio ovoga našega putovanja, onima koji su nam pokazali da ljubiti jedni druge možemo kroz najjednostavnije načine života. Mi smo se vratili u našu Hercegovinu, a u srcu i mislima idalje ostali u Švicarskoj. ❤️
Mir i dobro!